آدرس آی پی:
سیستم عامل:
نسخه: بیت
اندازه تصویر:

سپهر دانلود

دانلود بهترین ها به همراه مطالب منتخب وب برای شما
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها
تبلیغات
تبلیغات

تبلیغات

پشتیبانی آنلاینمعرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by ParsTools

لوگو

خوش آمدید
تبلیغات
موضوع: | نویسنده: احمد

سلام بر همه ی کاربران گرامی سایت. امروز با یکی از اعمال حرفه ای نرم افزار Word بسته آفیس مایکروسافت آشنا خواهیم شد.

یکی از مشکلات عمومی کاربران در زمینه شماره گذاری صفحات ورد، عدم توانایی آنها در انتخاب صفحه دلخواه جهت شماره گذاری است. برای مثال کاربری که دارای یک سند 50 صفحه ای است می خواهد از صفحه 5 به بعد را شماره گذاری (با شروع از عدد یک) کند در حالی که صفحات قبلی (یعنی 1 تا 5) شماره ای نگیرند.

اگر این سوال همیشگی شما نیز بوده است، مراحل زیر را تا رسیدن به جواب سوال خود طی کنید: (قابل ذکر است این روش برای تمامی نسخه های ورد کاربرد دارد با این تفاوت که در نسخه های مختلف ممکن است جای چند گزینه متفاوت باشد.)

و اما مراحل انجام کار:

  

1- ابتدا در سربرگ Insert با کلیک بر روی Page Number یکی از حالات دلخواه شماره گذاری صفحات را اعمال کنید. همانطور که مشاهده می کنید تمامی صفحات شماره می گیرند.

word_Insert_InsertNumber

2- به صفحه ی ماقبل صفحه مورد نظری که می خواهید شروع شماره بندی را از آنجا شروع کنید رفته و از سربرگ Page layout بر روی عنوان Breaks کلیک نمایید و در منوی ظاهر شده بر روی یکی از گزینه ها برای مثال Next Page کلیک کنید. (برای مثال اگر می خواهید از صفحه 5 به بعد شماره بندی کنید روی صفحه ی 4 رفته و این اعمال را انجام دهید.)

word_Pagelayout_Break

3- سپس به سربرگ Insert بازگشته و  روی Page Number کلیک کنید. منوی بازشویی را مشاهده خواهید کرد که از آن Format Page Numbers را انتخاب کنید و در پنجره باز شده گزینه start as را انتخاب کنید.

word_Insert_NumberFormat

4- حالا مشاهده می شود که صفحات از صفحه ی 5 به بعد شماره گذاری می شوند اما مشکل کار اینجا است که صفحات قبل از 5 نیز دارای شماره هستند. برای برطرف کردن این اشکال روی صفحه ی مورد نظر (صفحه 5) رفته و روی فوتر آن دوبار کلیک کنید. در سر برگ Design عنوان Link to previous را غیرفعال کنید.

5- حال به صفحاتی که می خواهید شماره نداشته باشند (صفحات قبل از صفحه 5) رفته و اعداد آنها را دستی پاک کنید.

سوالات و مشکلات خود را پیرامون این موضوع در انجمن مطرح سازید. امیدوارم این مطلب مورد پسند شما واقع شده باشد. 
تبلیغات