X
تبلیغات
رایتل
سپهر دانلود

آدرس آی پی:
سیستم عامل:
نسخه: بیت
اندازه تصویر:

سپهر دانلود

دانلود بهترین ها به همراه مطالب منتخب وب برای شما
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها
تبلیغات
تبلیغات

تبلیغات

پشتیبانی آنلاینمعرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by ParsTools

لوگو

خوش آمدید
تبلیغات
موضوع: | نویسنده: احمد
چشمه آب گرم "مورنینگ گلوری پول" در پارک ملی "یلو- استون" آمریکا

سکه‌هایی که مردم به مدت ده‌ها سال برای خوش شانسی داخل یک چشمه آب گرم در آمریکا می‌انداختند موجب شد که آب این چشمه تغییر رنگ دهد.

 چشمه آب گرم "مورنینگ گلوری پول" در پارک ملی "یلو- استون" آمریکا سال‌ها محل جذب گردشگران بود. این گردشگران با جمع شدن به دور این چشمه داخل آن سکه هایی را برای خوش شانسی پرت می‌کردند، اما این حجم انبوه سکه در داخل این چشمه آب گرم منجر به بروز یک سری واکنش‌های شیمیایی و در نتیجه تغییر رنگ آب شده است.

درحقیقت این چشمه که زمانی به رنگ آبی زلال بود امروز به رنگ سبز تیره است و حلقه‌هایی به رنگ زرد و قرمز در اطراف آن دیده می‌شود.

اما به دلیل اینکه رنگ‌های جدید این چشمه منظره ای شگفت‌انگیز از رنگ‌های طبیعت را به وجود آورده‌اند مردم کمتر به دنبال دلایل وقوع چنین پدیده‌ای می‌گردند.

به گفته کارشناسان، انباشت زیاد سکه‌هایی که مردم داخل این چشمه انداخته‌اند سبب شده که بادهای گرم چشمه ساکن شوند و دمای آب را کاهش دهند. هم‌زمان، فلزات سکه‌ها واکنش‌های شیمیایی را در این چشمه برانگیخته‌اند که منجر به رشد گونه‌های مختلف باکتری در داخل آب شده است.

این باکتری‌ها به آهستگی از لبه‌های آب کار خود را آغاز و یک حلقه زرد رنگ را در حاشیه حوض چشمه ایجاد کرده‌اند. آب آبی رنگ خالص مرکز حوض نیز درحال تبدیل شدن به سبز کم‌رنگ است.

براساس گزارش دیلی میل، این باکتری‌های گرما دوست می‌توانند در دمای بین 64 تا 107 درجه سانتیگراد زندگی کنند.

یک مشاور 30 ساله IT که به همراه همسر خود برای تعطیلات به پارک ملی یلو- استون رفته بود این تصاویر را از چشمه "مورنینگ گلوری پول" گرفته است.

وی در این خصوص گفت: "من از دوستانم درباره این چشمه شنیده بودم و وقتی آن را از نزدیک دیدم فکر کردم که واقعا باورنکردنی است."
سکه‌های شانس- گردشگرانی که از پارک ملی یلو- استون بازدید می‌کردند به مدت چندین دهه با پرتاب سکه درون چشمه "مورنینگ گلوری پول" به دنبال خوش شانسی بودند اما این سکه‌ها سرنوشت این چشمه را تغییر دادند. 

 

 تصویری از این چشمه که 45 سال قبل در 1966و قبل از اینکه واکنش‌های شیمیایی رنگ آن را تغییر دهند گرفته شده است.


 


 محو گلوری- آبی که زمانی به رنگ آبی روشن بلوری بود امروز تبدیل به سبز تیره شده است.


 

باکتری‌ها کار خود را به آهستگی و از لبه‌های این چشمه آغاز کردند.
 واکنش شیمیایی- این باکتری‌های گرما دوست می‌توانند در دمای بین 64 تا 107 درجه سانتی‌گراد زندگی کنند.__________________________________________________________________________


مستند ماشین های ضد گلوله -

دوبله فارسی - اورجینال شرکتی - 426

دوبله فارسی - 1DVD

2,500 تومان


___________________________________________________________________________


مستند زندگی life به صورت کامل و اورجینال

مستند عظیم و بسیار باشکوه Life - زندگی،

محصول پاییز 2009 در 6 دی وی دی

24,000 تومان

 
تبلیغات